KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI APIE DAIGINIMĄ

Daiginimas be galo įdomus procesas, reikalaujantis tam tikrų salygų, kantrybės ir šiek tiek išradingumo.
Ką reiškia SĄLYGOS? Pirmiausia tai švara.Švarūs indai, švarūs dangteliai,švarūs daiginimo maišeliai, jei tokius naudojat. Asmeniškai aš nenaudoju taip vadinamų daigyklų.Pirmausia tai papildomos išlaidos, antra - jų priežiūra reikalauja papildomo laiko.Neprižiūrimose daigyklose veisiasi pelėsis.Mėgstu viską supaprastinti, todėl naudoju stiklainius su tinkleliu/skylutėmis, arba daiginimui skirtus drobinius maišelius. Tai mano pasirinkimas.
Antra - tai temperatūra. Reikalinga kambario temperatūra.Tai pasiekti nesudetinga, nes patogiausia vieta tam yra virtuvė. Vienas , ko reikia vengti daiginant , tai TIESIOGINĖS SAULĖS šviesos, išskyrus atskirus atvejus, apie kuriuos parašysiu kitą kartą.
Na ir trečia - kantrybė.Vasarą daiginimas paspartėja vos ne du su puse karto.Tai sieju su sezoniškumu.Sėklelės jau nuo vasario vidurio greičiau prisigeria vandenuko, greičiau išleidžia daigelius, o ir įsišaknyja, jei ne tik daiginam, bet ir auginam lapelius.Tam tinka įvairios smulkios sėklelės.Dažniausiai tai salotų, dobiliukų,garstyčių, ridikėlių ir kitos sėklelės.
Šį kartą besiruošdama TV laidos ŽALIAS SKONIS filmavimui, daiginau lęšius ir mung pupeles.Per tą patį laiko tarpą greičiausiai sudygo ir užaugino ilgiausius daigelius mung pupeles. Tretieji sudygo taip vadinami juodieji lęšiai.O tarpe tarp jų atsidūrė paprastieji lęšiai. Avinžirnių vasarą man nesinori, todėl apie juos parašysiu greičiausiai jau rugsėjo mėnesį.O saldieji žirneliai greitai išbrinksta, bet ilgai ir nuobodžiai svarsto ką daryti. Todėl daiginant juos reikia daugiausia kantrybės...
Na ir galiausiai - išradingumas. Naudokit stiklainius, uždenkit juos , kad ir švarios senos užuolaidos skiautele , galit įkaitinta yla išbadyti skylutes plastmasiniame dangtelyje, galite naudoti merlę ir užspausti ją plaukų gumyte...vienu žodžiu pritaikykit tai, ką turit po ranka, tik viską gerai išplaukit tiek prieš, tiek ir po naudojimo.Taip pat gerai viska nusausinkit ir laikykit sausai. Skanių daigų

 

P1070199.JPG

BANANO SKONIO TRAŠKUČIAI

Gražiai nunokę bananai sugundė pasidžiovinti traškučių

Traškučiai išgaunami džiovinimo būdu.Kadangi turėjau nunokusių bananų, sugalvojau susidžiovinti traškučių.Teko raitotis rankoves ir - užmerkti grikius, figas ir džiovintas slyvas.Kol mirko džiovintos figos bei slyvos, grikiai spėjo ir pirmuosius daigelius išleisti. Tad masę jau teko ruošti atsikėlus sekantį rytą. Produktus sumaliau paeiliui panaudojus Vitamix, supyliau į dubenį, subėriau grikius, susmulkintus graikinius riešutus, ibėriau kelis krislelius druskos, šį kartą nepyliau citrinos sulčių, bet užtai surizikavau ir įbėriau KAJANO pipiro miltelių.Subėriau daigintus grikius ir viską gerai išmaišiusi, sutepiau ant padėklų ir sudėjau ant lentynėlių džiovyklėje. Tikrai paprastas ir nesudėtingai pagaminamas maistas.Patogumas tame, kad vasaros metu ne visada norisi valgyti, pakanka pakramtyti ir atsigerti vandens, o ypač tada, kai keliaujat...tad bananų skonio traškučiai su kajanu tam labai tinka.

 • Pusė puodelio maltų sėmenų
 • Sauja mirkytų slyvų
 • Sauja mirkytų figų
 • Pusė puodelio linų sėmenų
 • Puodelis daigintų grikių
 • Žiupsnelis druskytės 
 • Kajano pipiro miltelių pagal skonį (galima visai nedėti)

Tikiuosi ir jums patiks užkandai bananų skonio traškučiai

 

 

KAS TAI – RIEŠUTŲ PIENAS?

Riešutų pieną galima daryti iš:

MIGDOLŲ

PECANO  (Pecano riešutai pasižymi lastelienos gausa. Juose gausu geležies, kalcio, vitaminų A,B ir C, kalio bei fosforo)

 MAKADEMIJOS ( Makademijos riešutuose gausu  mononesočiųjų riebalų)

 BRAZILIŠKŲ ( Braziliški riešutai pasižymi dideliu kiekiu seleno.Selenas stiprus antioksidantas,imuninės sistemos stiprintojas ir turi medžiagų, kurios lėtina senėjimo procesą )

LAZDYNO  riešutų.

 

PRODUKTAI ir proporcijos riešutų  pieno gamybai:

1 stiklinė sausų riešutų ( jūs pasirinkit) mirkyta parą laiko

1,5 stiklinės vandnes ( galimas vandens kiekis 6 stiklinės)

1-6 Medjool datulės ( 1 stalo šaukštas datulių tyrės)

1 arbatinis šaukštelis vanilės (pasirinktinai)

Kaip ruošiami riešutai ir gaminamas pienas:

Gerai nuplautus riešutus užmerkiam  litriniame stiklainyje ar kokiame kitame inde.

Mirkomus riešutus būtina perplauti po tekančiu vandeniu kas 6-8 valandas.

Riešutus mirkom ne trumpiau nei 12 valandų , išskyrus migdolus.

MIGDOLAI MIRKOMI 24 val.

Nupilam vandenį, kuriame mirko riešutai,

 Riešutus dar kartą perplaunam.

Suberiam į maišiklį

Užpilam vandeniu.

Viską  labai gerai sumalam.

Supilam masę į pienui sunkti maišelį

Gerai nuspaudžiam.

Asmeniškai aš šioje stadijoje riešutų pieną supilu  į stiklinį indą ir uždengusi pastatau į šaldytuvą.

Tiems, kas megsta saldžiai, siūlau sudėti likusius produktus i maišyklę, supilti pieną ir dar kartelį viską gerai sumalti. RIEŠUTŲ pienas, skirtingai nuo karvutės pieno turi tendenciją naturaliai nusistoveti /susisluoksniuoti.

Kad to išvengti, riešutų pieną galim homogenizuoti.Tam naudojamas saulėgrąžų lecitinas , kuris apjungia visas medžiagas. Toks pienas šaldytuve išsilaiko nuo 3 iki 5 dienų.

 • 1 stiklinė mirkytų migdolų
 • 3 stiklinės šalto vandens
 • 2 datulės
 • Arbatinis šaukštelis vanilės ekstrakto, keletas kruopelių RUPIOS JŪROS druskos
 • 1 stalo šaukstas lecitino

Išsisunkę riešutų pieną būtinai išbandykit  jį su:

 1. saldžiavaisio pupmedžio milteliais (carob) arba raw šokoladu/kakavos milteliais
 2. Braškėmis
 3. Mėlynėmis
 4. Bananu.
 5. Taip pat skanu su bananu ir raw šokoladu.

Pieno tirštumą reguliuoja vandens kiekis. Aš mėgstu grietinėlės konsistencijos nesaldintą, be pagardų pieną.Todėl visada atsargiai pilu vandenį, o reikalui esant visada galiu praskiesti