TAI NE SUSHI.TAI NORI SUKTINUKAI

Taip jau nutiko, kad paskutinėmis dienomis sužinojau labai daug naujo apie Japonų tautoje populiarų patiekalą SUSHI. Ir suvokiau, kad žaliavalgiški sušiai yra tiesiog įžeidimas Japonų SUSHI Meistrams.Tikrai nuoširdžiai susigėdau dėl savo per didelių žaliavalgiškų ambicijų, dėl ko atsiprašau visų.Bet kita vertus dėl to nei kiek nenusimenu, nes praktiškai išmokau sukti be galo skanius ir įvairius suktinius iš Nori dumblių.Nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Tad ta pačia proga pasidalinsiu keletu naujasnių mišinukų bei derinių.
Mano mėgstamiausią saulėgrąžų su baltuoju ridiku pagrindą šį kartą padariau iš baltojo ridiko su džiovintais ir išmirkytais pomidorais. Ant nori sukrėčiau smulkintą ridiką,sudėjau morkų šiaudelius, svogūnų laiškus, saliero koto šiaudelius, pomidoro juostelę, smulkintus agurkus ir papriką.Neturėjau avokado,  būčiau įdėjus ir jį. Susukau ritinėlį , supjausčiau aštriu peiliu ir pietūs paruošti. Galit pagardinti sojų padažu, galit įmaišyti tarkuotų krienų į fermentuotų migdolų jogurtą. Šlakelis sezamo aliejaus su Umi slyvų actu irgi negadins skonio.Tik nepadauginkit prieskonių.
 

P1090063.JPG

Kitas variantas dar paprastesnis. Rudeninių salotų lapas, o jame daržovių šiaudeliai. Patys galite pasirinkti ką dėsit vidun.Bet visada rekomenduoju dėti saliero stiebo šiaudelių  bei avokado.Be to į tokį suktinuką labai dera multi-daigai. 

P1090078.JPG
P1090056.JPG