ŠVIEŽIAI RAUGTŲ AGURKŲ „ŠULINĖLIAI“

Keista mūsų prigimtis.Žiemą laukiam šviežių agurkėlių, o sulaukę, nekantraujam ir puolam juos gardinti raugdami. Vasara dosni, agurkų derlius gausus.Tad pasinaudojau proga ir užraugiau stiklainį agurkų.Sakyčiu net neraugiau, o fermentavau. Susmulkinau daug žalėsiu, serbentų, vyšnių, krieno lapų.Įdėjau smulkinto česnako.Įbėriau druskos.Agurkų galiukus nupjausčiusi viską sudėjau į maišelį ir gerai sukračiau. Įsitikinusi, kad visi agurkai susimaišė su prieskoniais , visą turinį, įskaitant ir žalėsius,sudėjau gerai suspausdama į stiklainį, užsukau dangteliu ir palikau fermentuotis kambario temperatūroje. Maišelyje nepatartina fermentuoti, nes rūgštis reaguoja su palstmase ir susigeria į produktą.
Po paros mano agurkai buvo paruošti.Į tą laiką sudygo ir lęšiai.

Agurkus supjausčiau storais griežinėliais.Vidų išskobiau.O iš lęšių ir smulkintų žalėsių padariau įdarą, kuriuo užpildžiau agurkų „šulinėlius“.  Iš šviežiai džiovintų pomidorų su paprika padariau  padažą.Tikiu, jog tiks ir majonezas.
Agurkus galite įdaryti įvairiais mišinėliais, kurie tinka jūsų skoniui.Žaiskite virtuvėje , kaip vaikai žaidžia smėlio dėžėje. Ir atminkit, kad tik paragavę žinosit ar tai skanu jums 

Įdarui sunaudokit agurko išskobtą viduriuką, pagardinadimi prieskoninėmis žolelėmis.
Tai vieno kąsnelio užkandėlė