KAI DARŽAS "LŪŽTA" NUO POMIDORŲ

Šiandien namučiai kvepia pomidorais. Vakar visai netyčia nusipirkau tris kilogramus pomidorų tik už .50 cnt. Moterytė uzkalbino ir pasiūlė lietaus išpraustų pomidorų.Tie, kas auginat savus pomidorus puikiai žinot kas nutinka su pomidorais kai mažai saulės ir gausu lietaus. Pagalvojau, kad ne bėda.Išpjaustysiu ir padarysiu pomidorų padažą.Bet - parėjusi namo sulaukiau skambučio, diena ėmė rutuliotis, teko išeiti ir mano pomidorai atsidurė šaldytuve...Na o šį rytą tik pramerkusi akis, jau žinojau kodėl tiek daug nusipirkau ir ka su jais daryti. Ir štai reuzultatas

O dabar apie tai, kaip aš džiovinu pomidorus. Kadangi saulėtos vietos namučiuose neturiu, todėl naudoju džiovyklę.Pasiskaitinėjusi internete kaip zmonės džiovina pomidorus, pasirinkau paprasčiausią metodą. Nuplautus ir nušluostytus pomidorus supjausčiau storais griežinėliais, sudėjau ant sietelio ir sudėjusi džiovyklėn nustačiau ganėtinai aukštą temperatūrą.Pasirodo pomidorai pimiausia yra vytinami.Sėdėjau ir galvojau - idomu kokia temperatūra būna džiovinant saulėje? Bet - kadangi tai pirmasis bandymas, leidau sau ieškoti, abejoti bei stebėti, o ir mokytis iš savų klaidų, jei jų bus.
Vienas dalykas, kuris guodė mane - tai pomidorų rūšis. Nežinau kaip vadinasi, bet pomidorai "mėsingi" , o prapjovus pomidorą, sulčių nedaug ir jos nevarva.Todėl galima iškarto dėti ant tinklelio. Dabar svarstau ką darysiu, kai juos apvytinsiu? Šią akimirką dar nežinau.Bet tikiu, kad galutinis produktas - džiovinti pomidorai bus skanūs.
Eiga tokia:
Vytinam karštai 3-4  valandas.
Džiovinam sumažinę temperatūrą 16-18 valandų.

Ir galiausiai paliekam vidutinėje temperatūroje dar 6-8 val.  arba iki kol išdžiūsta ir pasidaro tarsi "guminiai".  Na o dabar bėgu patikrinti kas vyksta virtuvėje.Manau, kad rytoj jau turėsiu ir ką parodyti, ne tik parašyti.
O štai taip atrodo pavytintas pomidoras