KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI APIE DAIGINIMĄ

Daiginimas be galo įdomus procesas, reikalaujantis tam tikrų salygų, kantrybės ir šiek tiek išradingumo.
Ką reiškia SĄLYGOS? Pirmiausia tai švara.Švarūs indai, švarūs dangteliai,švarūs daiginimo maišeliai, jei tokius naudojat. Asmeniškai aš nenaudoju taip vadinamų daigyklų.Pirmausia tai papildomos išlaidos, antra - jų priežiūra reikalauja papildomo laiko.Neprižiūrimose daigyklose veisiasi pelėsis.Mėgstu viską supaprastinti, todėl naudoju stiklainius su tinkleliu/skylutėmis, arba daiginimui skirtus drobinius maišelius. Tai mano pasirinkimas.
Antra - tai temperatūra. Reikalinga kambario temperatūra.Tai pasiekti nesudetinga, nes patogiausia vieta tam yra virtuvė. Vienas , ko reikia vengti daiginant , tai TIESIOGINĖS SAULĖS šviesos, išskyrus atskirus atvejus, apie kuriuos parašysiu kitą kartą.
Na ir trečia - kantrybė.Vasarą daiginimas paspartėja vos ne du su puse karto.Tai sieju su sezoniškumu.Sėklelės jau nuo vasario vidurio greičiau prisigeria vandenuko, greičiau išleidžia daigelius, o ir įsišaknyja, jei ne tik daiginam, bet ir auginam lapelius.Tam tinka įvairios smulkios sėklelės.Dažniausiai tai salotų, dobiliukų,garstyčių, ridikėlių ir kitos sėklelės.
Šį kartą besiruošdama TV laidos ŽALIAS SKONIS filmavimui, daiginau lęšius ir mung pupeles.Per tą patį laiko tarpą greičiausiai sudygo ir užaugino ilgiausius daigelius mung pupeles. Tretieji sudygo taip vadinami juodieji lęšiai.O tarpe tarp jų atsidūrė paprastieji lęšiai. Avinžirnių vasarą man nesinori, todėl apie juos parašysiu greičiausiai jau rugsėjo mėnesį.O saldieji žirneliai greitai išbrinksta, bet ilgai ir nuobodžiai svarsto ką daryti. Todėl daiginant juos reikia daugiausia kantrybės...
Na ir galiausiai - išradingumas. Naudokit stiklainius, uždenkit juos , kad ir švarios senos užuolaidos skiautele , galit įkaitinta yla išbadyti skylutes plastmasiniame dangtelyje, galite naudoti merlę ir užspausti ją plaukų gumyte...vienu žodžiu pritaikykit tai, ką turit po ranka, tik viską gerai išplaukit tiek prieš, tiek ir po naudojimo.Taip pat gerai viska nusausinkit ir laikykit sausai. Skanių daigų

 

P1070199.JPG